• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★

  • Karen

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

  • Superhost

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Music

    ★★

  • The Dry

    ★★★½

  • 2067

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Shopping for a New Penis

    ★★

  • Athlete A

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Fanatic

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Hellboy

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½