• The Empty Man

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★★

  • TNA Lockdown 2006

    ★★★★★

  • Incident On and Off a Mountain Road

    ★★★★

  • We Jam Econo: The Story of the Minutemen

    ★★★★★

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★★★

  • The Chronicles of Riddick

    ★★★★★

  • Master and Commander: The Far Side of the World

    ★★★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★★★

  • Dark Water

    ★★★★★

  • Dagon

    ★★★★★

  • Pulse

    ★★★★★

  • Pitch Black

    ★★★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • The Lair of the White Worm

    ★★★★

  • From Beyond

    ★★★★★

  • Lifeforce

    ★★★★

  • The Stuff

    ★★★★

  • Phantasm

    ★★★★★

  • Assault on Precinct 13

    ★★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★★

  • The Dirty Dozen

    ★★★★

  • Kwaidan

    ★★★★★

  • Diabolique

    ★★★★

  • D.O.A.

    ★★★★

  • The Maltese Falcon

    ★★★★★