Conner has logged 294 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Reign of the Supermen

Reign of the Supermen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quest

The Quest

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry