• Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Out

    ★★½

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Sunlight of Streetlamps

  • Alone

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • Days

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Relic

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Genius Loci

    ★★★

  • Cold Meridian

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Loop

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • In Nomine Patris

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • BTS World Tour 'Love Yourself - Speak Yourself' (The Final) Seoul Live Viewing

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Blood Quantum

    ★★

  • Collective

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★