• Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • T

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Fire Will Come

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • Zombi Child

    ★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yellow Rose

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★½

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½