Connor has logged 34 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★½
Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★½
Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Pie

American Pie

1999
×
★★
Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★
Edit this entry  
17
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★
Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry