Connor has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The First Snow of Winter

The First Snow of Winter

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Baby

The Baby

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hallow

The Hallow

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Z

Z

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catcalls

Catcalls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Whistler

The Whistler

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Host

Host

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry