Connor has logged 33 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gummo

Gummo

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry