• The Lion King

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

    ★★★★½

  • Hostel: Part III

  • Drag Me to Hell

    ★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Alligator

    ★★★

  • Drunken Angel

    ★★★½

  • Circus

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Khrustalyov, My Car!

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★½

  • The Number 23

    ★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • District 9

    ★★