• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Normal People Confessions

  • If Anything Happens I Love You

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • 100.000 – Everything I never wanted

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Cocoon

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Close to the Horizon

    ★★★½

  • Fritzi: A Revolutionary Tale

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Sweetheart

    ★★½

  • Everybody's Everything

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Balloon

    ★★★★

  • Maniac

  • Wach

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★