Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Out of Shadows

Out of Shadows

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Oliver Twist

Oliver Twist

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry