• WandaVision

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Bird Box

    ★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Suspiria

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Adult World

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Abandoned

    ½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • The Beautiful Person

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Radiohead: In Rainbows – From the Basement

    ★★★★½

  • Atonement

    ★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • The Dreamers

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★½

  • Cruel Intentions

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Buffalo '66

    ★★★½

  • Lolita

    ★★★½

  • The Crucible

    ★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • The Craft

    ★★★½