bunny has logged 94 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★★½
Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Session 9

Session 9

2001
×
½
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
Edit this entry  
16
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free!: Take Your Marks

Free!: Take Your Marks

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High☆Speed!: Free! Starting Days

High☆Speed!: Free! Starting Days

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Given

Given

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
What We Leave Behind

What We Leave Behind

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
Soul Survivors

Soul Survivors

2001
×
Edit this entry  
01
Intuition

Intuition

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Alone With You

Alone With You

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Turkish Delight

Turkish Delight

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Man Must Die

This Man Must Die

1969
×
★★★
Edit this entry  
08
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry