Corey has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Tokyo

Tokyo

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
07
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
Read the review Edit this entry  
20
Arthur and the Invisibles

Arthur and the Invisibles

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babadook

The Babadook

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry