Corey has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Expedition Happiness

Expedition Happiness

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry