• The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★½

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • The Dissident

    ★★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Antrum

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Collective

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Full Force

    ★★★