Sort by

Cami 🙇🏼‍♀️ has logged 50 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Unbroken: Path to Redemption

Unbroken: Path to Redemption

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Second Chance Christmas

Second Chance Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Keith Richards: Under the Influence

Keith Richards: Under the Influence

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen

The Queen

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beirut

Beirut

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sign of Venus

The Sign of Venus

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tau

Tau

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Switch

A Christmas Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Picture This

Picture This

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Back in the Day

Back in the Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Striptease

Striptease

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry