• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Jolt

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Know Fear

    ★★

  • Stay Out of the Attic

  • Son

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • An Unquiet Grave

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • The Call

    ½

  • Hosts

    ★½

  • Death of Me

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Sightless

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Tenet

    ½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★½

  • The Reckoning

    ★★½

  • Host

    ★½

  • Hamilton

    ★★