• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • Land

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★½

  • The Marksman

    ★★½

  • Locked Down

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★

  • Tiger

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Under The Grapefruit Tree: The CC Sabathia Story

    ★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Charles Bronson: The Spirit of Masculinity

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Rogue City

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Vicious Fun

  • Run

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Kingdom of Silence

    ★★★★

  • The Comey Rule

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½