• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Vanished

    ★★★

  • McMillion$

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Hair

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Undone

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Intruder

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Untouchable

    ★★★

  • Serenity

    ★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • Greta

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • A Simple Favor

  • Cam

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • I Feel Pretty

  • The Breaker Upperers

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Voyeur

    ★★★