Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vanished

The Vanished

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eve's Christmas

Eve's Christmas

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Undone

Undone

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Untouchable

Untouchable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry