• South of Heaven

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Infinite

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Land

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Locked Down

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Fatale

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Dry

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Comey Rule

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Rogue

    ★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★