Wilbur has logged 327 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Primary

Primary

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry