Wilbur has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Venom

Venom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Apollo

The Apollo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Sierra

High Sierra

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry