Wilbur has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Decision at Sundown

Decision at Sundown

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry