I has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Blackwell Ghost

The Blackwell Ghost

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Edit this entry  
18
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Them

Them

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

Herschell Gordon Lewis: The Godfather of Gore

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Torso

Torso

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Howling

The Howling

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
In Search of Darkness: Part II

In Search of Darkness: Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Hiruko The Goblin

Hiruko The Goblin

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry