• The Wizard of Lies

  • The Circle

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★★

  • Louis C.K. 2017

    ★★★

  • Mommy Dead and Dearest

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Fences

    ★★★½

  • Passengers

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★

  • Moana

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Lion

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★½

  • Mother's Day

  • Captain America: Civil War

  • The Boss

    ★★

  • Allegiant

    ★½

  • Midnight Special

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★

  • Zoolander 2

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • O.J.: Made in America

    ★★★★½

  • Sisters

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Joy

    ★★½

  • Snervous Tyler Oakley

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★½

  • Ant-Man

  • Carol

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Trainwreck

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • St. Vincent

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Obvious Child

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Iron Man 3

  • Lincoln

  • The Avengers

  • The Queen of Versailles

    ★★★★

  • War Horse

  • The Adventures of Tintin