Mark has logged 664 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear in the Night

Fear in the Night

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crash

Crash

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Megaguirus: The G Extermination Strategy

Godzilla vs. Megaguirus: The G Extermination Strategy

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Replicant

Replicant

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry