CozyRy has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry