• Squid Game

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Beauty Of Nature

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★½

  • The Working Man

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Countdown

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • mid90s

    ★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Nun

  • The Meg

    ½

  • The First Purge

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Truth or Dare

    ½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

  • Gerald's Game

    ★★

  • It

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Leatherface

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Blair Witch

    ½

  • Your Name.

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★