• Luca

    ★★★½

  • Loki

    ½

  • In The Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • Cars 3

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Thor: The Dark World

    ½

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★½

  • Man of Steel

    ★½

  • Iron Man 3

    ½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Amazing Bulk

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Cars 2

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

    ½