• Scream

    ★★★½

  • Mother/Android

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Swan Song

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • T0-B1

    ½

  • The Village Bride

    ½

  • The Elder

  • The Twins

    ★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Duel

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★½

  • My Son

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Till Death

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★