Craig has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mirai

Mirai

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Peninsula

Peninsula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry