Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
Craig Holmes

Craig Holmes

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for Craig
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Added
    • Newest First
    • Earliest First
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Craig’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All Films
  • Fandango US
  • Amazon US
  • Amazon Video US
  • iTunes US
  • Upgrade to a Letterboxd Pro account to add your favorite services to this list—including any service and country pair listed on JustWatch—and to enable one-click filtering by all your favorites.

  • Powered by JustWatch
  • All
  • Action
  • Adventure
  • Animation
  • Comedy
  • Crime
  • Documentary
  • Drama
  • Family
  • Fantasy
  • History
  • Horror
  • Music
  • Mystery
  • Romance
  • Science Fiction
  • Thriller
  • TV Movie
  • War
  • Western
  • All
  • 2020s
  • 2010s
  • 2000s
  • 1990s
  • 1980s
  • 1970s
  • 1960s
  • 1950s
  • 1940s
  • 1930s
  • 1920s
  • 1910s
  • 1900s
  • 1890s
  • 1880s
  • 1870s
  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

  • Possessor

    ★

  • Wonder Woman: Bloodlines

  • Rabid

  • Dark Encounter

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • The Wretched

  • Prey

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Midsommar

  • Brightburn

  • Come to Daddy

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Justice League vs. the Fatal Five

  • Pet Sematary

  • The Curse of La Llorona

  • Us

  • Happy Death Day 2U

  • The Prodigy

  • The Hole in the Ground

  • Reign of the Supermen

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Possession of Hannah Grace

  • Constantine: City of Demons - The Movie

  • Venom

  • Hell Fest

  • Overlord

  • Freaks

  • Halloween

  • The Predator

  • The Nun

  • Freedom Fighters: The Ray

  • He's Out There

  • Mara

  • Slender Man

  • The Meg

  • The Death of Superman

  • The First Purge

  • The Devil's Doorway

  • Arctic

  • The Dark

  • St. Agatha

  • Truth or Dare

  • Batman Ninja

  • Suicide Squad: Hell to Pay

  • Ghostland

  • Unfriended: Dark Web

  • Tomb Raider

  • Secret Santa

  • Annihilation

  • Living Among Us

  • Hereditary

  • Mandy

  • Searching

  • The Night Eats the World

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Slumber

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • Geostorm

    ★★½

  • 6 Below: Miracle on the Mountain

  • Cold Skin

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • The Heretics

    ★★½

  • Cult of Chucky

    ★

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 15
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.