Bruno, has logged 19 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Purl

Purl

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry