Jacob has logged 60 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gray's Anatomy

Gray's Anatomy

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
VHYes

VHYes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom and Jerry: The Magic Ring

Tom and Jerry: The Magic Ring

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Money Movers

Money Movers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bulletproof Monk

Bulletproof Monk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Man Down

Dead Man Down

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Highway

Highway

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Care Bears Movie

The Care Bears Movie

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's the Cats

It's the Cats

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Underneath

The Underneath

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
King of the Hill

King of the Hill

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soldier

Soldier

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Last Man Standing

Last Man Standing

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Housekeeping

Housekeeping

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Syriana

Syriana

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry