Cole Duffy has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Q

Q

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry