Creasy007 has logged 29 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Intrusion

Intrusion

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Son

My Son

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Indian

Wild Indian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry