Brett has logged 56 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Still See You

I Still See You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Search Party

Search Party

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crawlers

Crawlers

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry