• American Underdog

    ★★

  • Don't Look Up

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Old

    ★★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Shoplifters of the World

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Me You Madness

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Puparia

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Host

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • De mon âme à ton âme

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nowhere Inn

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Submission

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Porno

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★