• Aquaman and The Lost Kingdom

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Tremors: Shrieker Island

    ½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • #Alive

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Mulan

    ½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Grudge

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★½

  • Tolkien

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½