Corbin has logged 333 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Servant

The Servant

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Piano

The Piano

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry