Corbin has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
#Equality

#Equality

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Ass Spider!

Big Ass Spider!

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dolores Claiborne

Dolores Claiborne

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry