Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
The Restoration

The Restoration

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★½
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
28
Men of Hard Skin

Men of Hard Skin

2019
×
½
Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Edit this entry  
24
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Autour d’une cabine

Autour d’une cabine

1894
×
★½
Edit this entry  
19
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★
Edit this entry  
18
The Man with the Answers

The Man with the Answers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Box Room

Box Room

2014
×
½
Edit this entry  
13
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Father There Is Only One 2

Father There Is Only One 2

2020
×
★½
Edit this entry  
10
Loxoro

Loxoro

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cut

Cut

2013
×
½
Edit this entry  
03
Father There Is Only One

Father There Is Only One

2019
×
Edit this entry  
02
Tremulous

Tremulous

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
It's Still Your Bed

It's Still Your Bed

2019
×
Edit this entry  
26
Get Real

Get Real

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Venezuela

Once Upon a Time in Venezuela

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Tierra baja

Tierra baja

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Mapacho

Mapacho

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Edit this entry  
05
Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

2021
×
★½
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
August and After

August and After

2012
×
½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palmer

Palmer

2021
×
★★★★½
Edit this entry