• Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Now You See Me 2

  • The Nice Guys

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Creed

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Tomorrowland

  • Sweet Home

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Focus

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Lucy

    ★½

  • It Follows

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★