Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
False Positive

False Positive

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Knowing

Knowing

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Edit this entry  
18
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
High Crimes

High Crimes

2002
×
Edit this entry  
17
Case 39

Case 39

2009
×
Edit this entry  
16
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
Edit this entry  
16
Lonely Hearts

Lonely Hearts

2006
×
Edit this entry  
16
Retroactive

Retroactive

1997
×
Edit this entry  
16
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
Edit this entry  
15
Unknown

Unknown

2011
×
Edit this entry  
15
Nightwatch

Nightwatch

1997
×
Edit this entry  
15
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
Edit this entry  
15
Maniac

Maniac

2018
×
Edit this entry  
14
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
Edit this entry  
14
The Recruit

The Recruit

2003
×
Edit this entry  
14
Fallen

Fallen

1998
×
Edit this entry  
14
Paradox

Paradox

2016
×
½
Edit this entry  
13
Naked

Naked

2017
×
Edit this entry  
13
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Edit this entry  
13
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
Edit this entry