Cropsy has logged 448 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Children

The Children

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
29
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Josie

Josie

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Laser Mission

Laser Mission

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Guardian

The Guardian

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Graverobbers

Graverobbers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Body Count

Body Count

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Nightmare Man

Nightmare Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Elves

Elves

1989
×
★★½
Edit this entry  
23
Darkroom

Darkroom

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Edit this entry  
22
Celtics/Lakers: Best of Enemies

Celtics/Lakers: Best of Enemies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Flashback

Flashback

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Here Comes Santa

Here Comes Santa

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Slice

Slice

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Christmas Presence

Christmas Presence

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Calendar Girl

Calendar Girl

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sudden Fury

Sudden Fury

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★★
Edit this entry