Cropsy has logged 36 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beyond Evil

Beyond Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Corky Romano

Corky Romano

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pig Hunt

Pig Hunt

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mad

The Mad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Detour

Detour

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trapped Alive

Trapped Alive

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

Shriek If You Know What I Did Last Friday the Thirteenth

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
15
House Arrest

House Arrest

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
31

31

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
The Pool

The Pool

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bad Channels

Bad Channels

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★½
Edit this entry  
03
Battle for the Lost Planet

Battle for the Lost Planet

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
Night Owl

Night Owl

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry