Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
25
Inseparables

Inseparables

2016
×
Edit this entry  
25
Chinese Take-Away

Chinese Take-Away

2011
×
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
30
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
Edit this entry  
28
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
Edit this entry  
19
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
Edit this entry  
05
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
Edit this entry  
13
The Crow

The Crow

1994
×
Edit this entry  
12
Carnage

Carnage

2011
×
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
23
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
Edit this entry  
14
Babel

Babel

2006
×
Edit this entry  
11
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
Edit this entry  
25
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
Edit this entry  
21
MOTHER

MOTHER

2020
×
Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
20
A Winter to Remember

A Winter to Remember

2017
×
Edit this entry  
18
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Edit this entry  
30
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Edit this entry  
29
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Edit this entry  
29
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
28
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
19
Break the Silence: The Movie

Break the Silence: The Movie

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
Edit this entry