• Fast Times at Ridgemont High

    ★★★★★

  • Star Trek II: The Wrath of Khan

    ★★★

  • The Fan

    ★★★★

  • House of the Damned

    ½

  • Freak Orlando

    ★★★★

  • The Nesting

    ★★½

  • The Beyond

    ★★★½

  • Bloody Moon

    ★★★

  • Cutter's Way

    ★★★½

  • Madhouse

    ★★★½

  • Ghostkeeper

    ★★

  • Popeye

    ★★★½

  • Grown-Ups

    ★★★½

  • Fade to Black

    ★★★★

  • The Mystery of Oberwald

    ★★

  • Antropophagus

    ★★★½

  • Airplane!

    ★★★★★

  • The Children

    ★★

  • Effects

    ★★★½

  • Every Man for Himself

    ★★★★

  • Out of the Blue

    ★★★★½

  • Death Ship

    ★★★

  • Cannibal Holocaust

    ★★★½

  • Microwave Massacre

    ★½

  • The Black Stallion

    ★★★★½

  • The Amityville Horror

    ★★★

  • The In-Laws

    ★★½

  • Woyzeck

    ★★★

  • Norma Rae

    ★★★★½

  • Hardcore

    ★★★

  • Nosferatu the Vampyre

    ★★★

  • The Grapes of Death

    ★★★½

  • The Toolbox Murders

    ★½

  • Peppermint Soda

    ★★★★

  • Bare Knuckles

    ★★★

  • Shock

    ★★★½

  • Outrageous!

    ★★½

  • Martin

    ★★★★★

  • Jabberwocky

    ★★★

  • Slap Shot

    ★★★★

  • The Last Wave

    ★★★★

  • The Last Round

    ★★½

  • Eaten Alive

    ★★★½

  • Bound for Glory

    ★★½

  • The Rat Savior

    ★★★

  • The Human Tornado

    ★★★½

  • Up!

    ★★★

  • Squirm

    ★★★

  • The Milpitas Monster

    ★★

  • Embryo

    ½

  • The Man Who Fell to Earth

    ★★★

  • Shivers

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • The Amusement Park

    ★★★

  • Satan's Children

    ★★½

  • The Astrologer

    ★★★★

  • The Passenger

    ★★★½

  • That Most Important Thing: Love

    ★★★★

  • Beyond the Door

    ★★★★

  • Shanks

    ★★½

  • The Living Dead at Manchester Morgue

    ★★★★

  • Blood for Dracula

    ★★★★½

  • Shriek of the Mutilated

    ★★★★

  • Devil Times Five

    ★½

  • Deranged

    ★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Don't Look Now

    ★★★★½

  • Flesh for Frankenstein

    ★★★½

  • Revolver

    ★★★

  • A River Called Titas

    ★★★

  • Belladonna of Sadness

    ★★★★

  • Last House on Dead End Street

    ★★★★★